Jeroen Blom, 1970-2025

Het leven is onbeschrijfelijk prachtig, maar op zijn tijd ook meedogenloos hard.

Eind vorige week bereikte ons het bericht dat Jeroen Blom ons is ontvallen.

In de kracht van zijn leven, gesloopt door een onoverwinnelijke ziekte. Jeroen laat een lieve vrouw en een jong gezin achter. Onze gedachten zijn bij iedereen die hem liefhad.

Jeroen werkte voorheen bij Defensie in Den Helder, maar volgde zijn grote droom en startte een budoschool in Schagen: Budowazasport. Jiujitsu was zijn grote passie! Van jonge tot volwassen sporters leidde hij velen op tot bekwaam jiujitsuka.

Toen het toenmalige districtsbestuur in Noord-Holland een jiujitsutoernooi wilde starten, was Jeroen meteen enthousiast. Niet als commissielid (vergaderen was niet zijn ‘ding’), maar wel als onmisbare schakel op de mat. Met name door zijn inzet kon het Noord-Hollandse Vaantjestoernooi jarenlang uitgroeien tot de enige jiujitsucompetitie in Nederland: een broedplaats voor talentvolle sportertjes en een opleidingsinstituut voor startende jiujitsuscheidsrechters.

Buiten zijn eigen district ontbrak de Budowazasport sportvereniging op geen enkele nationale jiujitsuwedstrijd. Op de Nederlandse kampioenschappen behaalden zijn sporters de nodige medailles. Zijn herkenbare zwarte Budowazasportbus was te vinden op de parkeerplaats van iedere sporthal. Daarnaast leidde Jeroen vele jiujitsuka’s op tot zwartebanders.

Ondanks zijn grote gedrevenheid begeleidde Jeroen zijn leerlingen geduldig en met zachte hand. Overal en tegen iedereen was hij correct, fatsoenlijk en voorkomend — zelfs bij wedstrijdfinales, wanneer de emoties bij anderen hoog opliepen. Hij bleef, met zijn imposante gestalte, een geduldige en vriendelijke reus.

Dat maakte hem tot een sieraad voor de jiujitsusport.

Districtshoofdcommissie NH,
District Graden Commissie Jiujitsu NH,
Nationale Graden Commissie Jiujitsu.

__________________

Vrijdag 30 mei van 18:00 tot 19:30 vindt de condoleance plaats in de Dojo in Schagen (Dorpen 20). Iedereen is bij deze uitgenodigd om afscheid te nemen van Jeroen. In verband met de verwachte opkomst en het beperkte aantal parkeerplekken willen wij iedereen verzoeken zoveel mogelijk samen te reizen en indien mogelijk lopend of met de fiets te komen.

Meer nieuwsberichten

DK Teams -12 en -15

Vandaag vond het districtskampioenschap plaats voor teams onder de 12 en 15 jaar. Voor de judoka’s in de categorie onder 15 was het extra spannend want de eerste twee teams konden zich plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap dat plaatsvindt in Nijmegen. In totaal deden 23 teams mee die streden om de districtstitel.

Geslaagde scheidsrechters

Met trots mogen we melden dat Hielke en Maarten zijn geslaagd voor hun niveau 2 scheidsrechteropleiding. Twee jonge en gedreven judoka’s die hun eerste stappen hebben gezet in het judo-arbitragevak.